fbpx

Për shkak të pandemisë janë anuluar ngjarjet muzikore më të rëndësishme në SHBA

Coachella dhe Stagecoach janë dy festivalet që priten me padurim nga të gjithë në SHBA, ndërkohë që pjesa tjetër e botës shijon fotot e vecanta dhe shumëngjyrëshe që realizohen në këto evente muzikore, transmeton TCH.

Fillimisht ishte menduar se koncertet që mbahen çdo fillim vere do të shtyheshin në tetor, por organizuesit e tyre në një deklaratë për shtyp njoftuan se nuk do të mbahen fare këtë vit.

Coachella dhe Stagecoach njoftohen se do të mbahen prillin e vitit të ardhshëm jo vetëm një fundjavë por 2 javë rresht si asnjëherë më parë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close