fbpx

QIK: sonte recital i Blerim Grubit dhe Marija Vrshkovës

Recital i muzicientëve Blerim Grubi dhe Marija Vërshkovës sonte do të keni mundësi të ndiqni në Qendrën Kulturore Informative (QIK), në Shkup, salloni 19:19, me fillim në orën 20:00, njoftojnë nga sektori për marrëdhënie me opinion i QIK-ut.

Në program, Grubi do të luaj me violë ndërsa Vrshkova me piano. 

Në program parashihen veprat e Schumann, Brahms, Vieuxtemps, Penderecki dhe Hindemith./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button