fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti do të jetë me vranësira të ndryshme, vende-vende jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima, lokalisht në formë të motit të keq me erë të përforcuar dhe paraqitje të breshërit, informon Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 19 deri në 17 gradë Celsius, ndërsa e ditës prej 19 deri në 31 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë mot i ndryshueshëm me shi dhe bubullima, temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në 14 gradë Celsius, ndërsa e ditës deri në 27 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button