fbpx

RMV, sonte shtrenjtohen derivatet e naftës

Çmimi me pakicë i derivateve të naftës në RMV, prej sonte në mesnatë do të shtrenjtohet, vendosi Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE), njofton Portalb.mk.

Benzina EUROSUPER BS-95 dhe EURODIZELI do të shtrenjtohen për 1 denarë për litër. Benzina EUROSUPER BS 98 dhe vaji ekstra i lehtë për amvisëri do të shtrenjtohen për 1.50 denarë për litër.

Me këtë çmimet e derivateve janë:

  • DIZELI: 50 denarë për litër
  • BENZINA EUROSUPER BS 95: 59 denarë për litër
  • BENZINA EUROSUPER BS 98: 60.50 denarë për litër
  • VAJI EKSTRA I LEHTË PËR AMVISËRI: 39 denarë për litër

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button