fbpx

RMV, 3 persona kanë ndërruar jetë nga virusi korona, 127 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 3 persona nga virusi korona, 127 të tjerë janë infektuar, ndërkaq 7 pacientë janë shëruar. Me këtë, numri i përgjithshëm i vdekjeve ka arritur në 156, të infektuarve në 3.152, të shëruarve në 1653, ndërkaq gjithsej kemi 1.343 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Në Klinikën për Sëmundje Infektive ka ndërruar jetë një pacient 70-vjeçar nga Kumanova i cili është hospitalizuar më 4 qershor dhe dy nga Shkupi; pacient nga Shkupi 62-vjeçar i cili është hospitalizuar më 5 qershor dhe një 70-vjeçar i cili është hospitalizuar më 2 qershor”, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Personat e shëruar në 24 orët e fundit

 • Shkup – 4
 • Tetovë – 2
 • Gostivar – 1

Personat e infektuar në 24 orët e fundit

 • Shkup – 67
 • Shtip – 33
 • Tetovë – 10
 • Ohër – 6
 • Strugë – 5
 • Koçan – 2
 • Probishtip – 2
 • Kumanovë – 1
 • Dibër – 1

Numri i përgjithshëm i të infektuarve

 • Shkup 1332, raste aktive 720
 • Kumanovë 556, raste aktive 139
 • Prilep 218, raste aktive 27
 • Tetovë 291, raste aktive 127
 • Shtip 207, raste aktive 169
 • Veles 144, raste aktive 30
 • Strugë 103, raste aktive 30
 • Koçan 53, raste aktive 22
 • Dibër 53, raste aktive 2
 • Gostivar 50, raste aktive 28
 • Ohër 37, raste aktive 20
 • Manastir 30, raste aktive 3
 • Negotinë 16, raste aktive 7
 • Probistip 7, raste aktive 5
 • Kriva Pallankë 7, raste aktive 1
 • Gjevgjeli 6, raste aktive 2
 • Kavadar 6, raste aktive 1
 • Strumicë 5, raste aktive 2
  Radovish 4, raste aktive 0
 • Krushevë 3, raste aktive 0
 • Vallandovë 3, rastet aktive 2
 • Vinicë 3, raste aktive 1
 • Kratovë 3, raste aktive 1
 • Sveti Nikole 3, raste aktive 2
 • Kërçovë 3, raste aktive 1
 • Pehçevë 3, raste aktive 0
 • Makedonski Brod 2, raste aktive 0
 • Berovë 2, raste aktive 1
 • Demir Hisar 1, raste aktive 0
 • Delçevë 1, raste aktive 0

Në 24 orët e fundit janë bërë 702 teste, ndërkaq numri i përgjithshëm i testimeve është 37.027.

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close