fbpx

Peshkaqeni i madh i bardhë vrau serfistin në Australi

Një peshkaqen i madh i bardhë prej 3 metrash ka vrarë një serfist në Uellsin e Ri Jugor të Veriut, ka thënë policia australiane.

Peshkaqeni kafshoi këmbën e surferit, i moshës midis 50 dhe 60 vjeç, jashtë Kingscliff, 800 km (500 milje) në veri të Sidneit, transmeton TCH.

Shumë u përpoqën ta ndihmojnë njeriun duke luftuar peshkaqenin, por megjithatë ai vdiq nga plagët e marra.

Ky është sulmi i tretë fatal i peshkaqenit në ujërat Australiane këtë vit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button