fbpx

Thaçi pas takimit me Ramën: Kosova dhe Shqipëria pa vonesa duhet t’i hapin tërësisht kufijtë

Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës pas takimit me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Metën, ai gjatë vizitës së tij në Shqipëri, ka realizuar takim edhe me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Ai në Facebook ka publikuar një fotografi me Ramën, duke kërkuar edhe hapjen e kufijve ndërmjet Kosovës e Shqipërisë.

“Me Edin si çdoherë, pa protokoll, por bashkë për shqiptarët, Kosovën e Shqipërinë. Kosova dhe Shqipëria pa vonesa duhet t’i hapin tërësisht kufijtë dhe qytetarët tanë të lëvizin lirshëm kur të duan dhe kah të duan!”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button