fbpx

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli. Në pjesët perëndimore do të ketë reshje lokale të shiut. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi perëndimor. UV=7.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej katër deri në 11, ndërsa temperatura e ditës do të lëvizë prej 16 deri në 25 gradë Celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli. Do të fryejë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi perëndimor. UV=7.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në nëntë gradë Celsius ndërsa temperatura e ditës deri në 2 gradë Celsius.

Pason periudhë e motit më të nxehtë por do të ketë paraqitje të kohëpaskohshme të vranësirave të paqëndrueshme me shi të rrëmbyeshëm, vetëtima dhe erë të përforcuar.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close