fbpx

Higuain po e shqyrton transferimin në SHBA

Gonzalo Higuain është duke e shqyrtuar mundësinë e transferimit në ligën MLS në SHBA te DC United, shkruan “Washington Post”. Te ky klub argjentinasi do të bashkohej me vëllain Federico, i cili shërben edhe si ndihmës-trajner, transmeton Koha.net.

Higuain ka edhe një vit kontratë me Juventusin. Por, ka gjasë të largohet në përfundim të stinorit dhe ta vazhdojë karrierën në SHBA.

Higuain 32-vjeçar këtë stinor ka shënuar tetë gola dhe i ka asistuar tetë tjerë në 34 ndeshje në të gjitha garat.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close