fbpx

Sot mblidhet Kryesia e Kuvendit të Kosovës

Sot do të mblidhet Kryesia e Kuvendit me ç’rast do të diskutohen tre pika të rendit të ditës. Mbledhja do të nis në ora 11:00 dhe do të zhvillohet pa praninë e mediave për shkak të situatës me pandeminë dhe masave për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

Pas mbledhjes, Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani pritet të mbajë një konferencë për media në oborrin e Kuvendit Temat që pritet të shqyrtohen janë: Miratimi i procesverbaleve nga mbledhjet e mëparshme të Kryesisë së Kuvendit, Shqyrtimi i propozimeve dhe i kërkesave Të ndryshme, transmeton Telegrafi.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button