fbpx

Mot i ftohtë me reshje bore, temperatura deri në -9 gradë

Sot në Maqedoni do të ketë mot të vranët me reshje bore, si dhe do të fryjë erë e ftohtë nga drejtimi verior. Në disa vende era do ta arrijë fuqinë prej 50 km/h. Në mëngjes temperaturat do të jenë prej -1 deri në 6 gradë, ndërsa gjatë  ditës temperaturat do të bien dhe ato do të sillen prej -9 deri në 0.

Në Shkup mot i vranët  dhe i ftohtë. Priten edhe reshje bore. Temperaturat do të sillen prej -3 deri në 3 gradë Celsius./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button