fbpx

KOVID-19 në RMV, një person ka ndërruar jetë, 10 raste të reja

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe informoi se një person ka ndërruar jetë, ndërkaq prej 189 testimeve të kryera, janë diagnostikuar 10 raste të reja. Me këtë, numri i përgjithshëm i të infektuarve është 1.674, prej të cilëve 1.205 janë shëruar, 92 kanë ndërruar jetë, ndërkaq ka 377 raste aktive, njofton Portalb.mk.

“Pacienti i ndjerë është nga Dellçeva dhe është në moshë 60-vje[are.

Të infektuarit, sipas qyteteve:

 • Shkup – 6
 • Kumanovë – 2
 • Prilep – 1
 • Manastir – 1

Numri i të prekurve sipas qyteteve:

 • Shkup – 569, aktive  131
 • Kumanovë – 410, aktive  46
 • Dibër – 51, aktive  0
 • Shtip -35, aktive  2
 • Prielp –179, aktive  59
 • Tetovë – 117, aktive  58
 • Strugë – 67, aktive  4
 • Veles – 108, aktive  50
 • Manastir –23, aktive  4
 • Ohër – 15, aktive  0
 • Kavadar – 5, aktive  1
 • Gostivar –19, aktive  4
 • Gjevgjeli – 4, aktive  0
 • Strumicë – 2, aktive  0
 • Kriva Pallankë- 6, aktive  2
 • Radovish – 4, aktive  0
 • Krushevë – 3, aktive  0
 • Koçan – 31, aktive  5
 • Probishtip – 2, aktive  0
 • Kërçovë – 2, aktive  0
 • Negotinë – 9, aktive  5
 • Demir Hisar – 1, aktive  0
 • Makedonski Brod – 2, aktive  0
 • Pehçevë – 3, aktive  2
 • Dellçevë – 1, aktive  0
 • Vallandovë – 1, aktive  1
 • Vinicë – 2, aktive  0
 • Kratovë – 2, aktive  2
 • Berovë – 1, aktive  1

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button