fbpx

Ndërroi jetë nga Covid-19 iluzionisti i njohur në të gjithë botën

Ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare iluzionisti gjerman Roy Horn, i njohur ndërkombëtarisht për shfaqjet e tij me tigrat e bardhë, transmeton TCH.

I ndjeri ishte viktimë e Covid-19 dhe prej ditësh mbahej nën kujdesin intensiv dhe pavarësisht përpjekjeve të shumta të mjekëve ai nuk arriti t’ja hidhte paq.

Roy Horn ka qenë pjesë e dyshes së njohur gjermane “Siegfried & Roy” që prej vitesh mereshin me zbutjen e kafshëve dhe ekzibicionet e cirkut me tigra dhe luanë.

Karriera e tij përfundoi në vitin 2003 kur një tigër sulmoi Hornin gjatë një shfaqjeje duke u shkaktuar plagë të rënda.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close