fbpx

RMV, 1 i vdekur dhe 33 raste të reja nga virusi korona

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e kaluara janë bërë 332 testime, janë regjistruar 33 raste të reja me virusin korona, janë shëruar 22 persona, ndërkaq ka ndërruar jetë 1 person. Me këtë, numri i të infektuarve ka arritur në 1.572, të shëruarve 1.079, ndërkaq të vdekurve 89. Numri i rasteve aktive është 404, njofton Portalb.mk.

Në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup ka ndërruar jetë  një pacient 70-vjeçar nga Velesi,  i cili më 4 maj ka qenë i hospitalizuar.

Të shëruarit sipas qyteteve

 • 2 – Shkup
 • 6 – Kumanovë
 • 3 – Shtip
 • 7 – Prilep
 • 1 – Tetovë
 • 1 – Strugë
 • 2 – Koçan

Sipas qyteteve, raste të reja kemi:

 • 11 – Shkup
 • 2 – Kumanovë
 • 1 – Shtip
 • 5 – Prilep
 • 2 – Tetovë
 • 9 – Veles
 • 2 – Manastir
 • 1 – Kriva Pallankë

Numri i përgjithshëm i rasteve:

 • Shkup – 526
 • Kumanovë – 404
 • Dibër – 51
 • Shtip-36
 • Prilep –167
 • Tetovë – 95
 • Strugë – 67
 • Veles – 95
 • Manastir –22
 • Ohër –15
 • Kavadar – 5
 • Gostivar –17
 • Gjevgjeli – 4
 • Strumicë – 2
 • Kriva Pallankë – 6
 • Radovish – 4
 • Krushevë – 3
 • Koçan – 31
 • Probishtip – 2
 • Kërçovë – 2
 • Negotinë -9
 • Demir Hisar – 1
 • Maekdonski Brod -2
 • Pehçevë- 2
 • Dellçevë-1
 • Vallandovë -1
 • Vinicë – 2
 • Kratovë-1

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button