fbpx

Kuvend, nis shqyrtimi i projektbuxhetit 2013

Projektligji për buxhetin 2013″>2013 pritet të shqyrtohet sot në parim në Kuvend ndërsa, pritet që ai të shoqërohet me debate.

Buxheti i vitit 2013″>2013 kap shifrën e 409 miliardë lekëve, ndërsa debati kryesor pritet të fokusohet në borxhin publik, i cili vitin e ardhshëm është parashikuar të jetë 62.6 përqind.

Një pikë tjetër e rëndit të ditës është dhe miratimi i dekretit të Presidentit për emërimin e Adriatik Llallës për kryeprokuror. /albeu.com/ 

Lajme të ngjashme

Back to top button