fbpx

Mot i vranët dhe i ftohtë, pasdite rreze dielli

Sot bëhuni gati për mot mesatarisht të vrënët me periudha të kohëpaskohshme të diellit. Mirëpo, pa marrë parasysh rrezet e diellit, do të mbajë mot i ftohtë dhe me erë  e cila do të vijë nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat e mëngjesit do të sillen prej -8 deri në 3 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të arrijnë deri në 7 gradë C.

Në Shkup mot i ngjashëm. Temperaturat prej 0 deri në 5 gradë Celsius. Gjatë fundjavës pritet të ketë reshje shiu, si dhe reshje bore gjatë ditës së dielë. Ju dëshirojmë fundjavë të këndshme!/Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button