fbpx

Teuta Arifi në SHBA, takohet me Reeker

Zëvendëskryeministrja e Qeverisë së Republikës së Maqedonisë për çështje evropiane, Teuta Arifi prej sot, 06.12.2012 do të qëndrojë për vizitë pune në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Gjatë vizitës zëvendëskryeministrja Arifi do të takohet me ndihmës sekretarin shtetëror të SHBA, Philip Reeker.

Gjithashtu zëvendëskryeministrja Arifi do të merr pjesë në forumin e katërt “ Evropa- SHBA dilemat transatlantike dhe fuqia”./Portallb

Lajme të ngjashme

Back to top button