fbpx

Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njoftoi se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 6 raste të reja me koronavirus në Shqipëri.

Nga këta, vetëm një rast është regjistruar në Tiranë, ndërsa rastet e tjera i përkasin Krujës dhe Kurbinit, transmeton Alsati.

Që nga fillimi i epidemisë deri më sot, në Shqipëri, pozitiv me COVID-19 kanë rezultuar gjithsej 795 qytetarë, prej të cilëve 67% janë shëruar.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button