Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të përkohshme të shiut. Vende-vende do të jetë jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubllima dhe erë të përforcuar.

Siç informojnë nga Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike, reshje do të ketë deri të dielën, ndërsa nga e hëna do të fillojë stabilizimi gradual i motit.

Në Shkup nesër temperatura minimale do të jetë 8, ndërsa ajo maksimale 22 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button