fbpx

Mbaruan grupet e LCH, Chelsea-t nuk i bëri dobi fitorja me 6 gola

Barcelona , Celtic, Bayern Munich, Valencia,Manchester United, Galatasaray,Juventus dhe Shakhtar janë tetë skuadrat tjera të cilat u kualifikuan në Knock-out rundin prej 16 skuadrave. Në këtë edicion më efikase ishin Bayern Munich i cili fitoi kundër Bate Borisov me rezultat 4 me 1 dhe Chelsea e cila fitoi 6 -1 kundër Nordsjaelland mirëpo ndeshje e cila nuk i bëri aspak dobi, dhe Chelsea është Kampioni në fuqi i vetëm në histori i cili nuk ka arritur të kalojë fazën e grupeve.

Këto janë rezultatet e ndeshjes:

Barcelona  0 – Benfica 0

Bayern Munich 4 – 1 Bate

Braga 1 – 2 Galatasaray

Celtic 2 – 1 Spartak Moscow

Chelsea 6 – 1 Nordsjaelland

Lille 0 – 1 Valencia

Manchester United 0 – 1 Cluj

Shakhtar 0 – 1 Juventus

Më poshtë mund t’i ndiqni pjesët më të mira të lojës Chelsea – Nordsjaelland./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button