fbpx

Plaçkitje e vitit në Gostivar

Deviza, denarë dhe stoli ari, së bashku në vlerë prej 90.000 eurove janë plaçkitur prej një shtëpie në fshatin Çajle të Gostivarit.

Hajnat, lajmëroi policia e Gostivarit, me dhunë kanë hapur një dritare të shtëpisë së 74 vjeçarit Lube. E, të cilët kishin parë dy sënduk druri ku i vodhën dhe ikën.

Hetuesit pohojnë se në rajonin e Pollogut, gjatë 12 muajve të kaluar, ky është plaçkitja e dytë më e madhe. Para disa muajve, u vodh një argjendaria, në të cilën vlera kap vlerën rreth 80.000 eurove. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button