fbpx

Policia e arrestoi qytetarin që shihet në videon e cila u shpërnda sot në internet

Ministria e punëve të brendshme (MPB) ka reaguar pas shpërndarje së një video në rrjetet sociale, ku shihet një qytetar duke vallëzuar e kënduar mbi veturën e tij në rrugë, transmeton Portalb.mk.

“Në lidhje me video-materialin që sot është shpërndarën në rrjetet sociale, ku vërehet një qytetar që e prish rendin dhe qetësin publike dhe sillet në mënyrë të pahijshme”, deklarojnë nga MPB-ja.

MPB-ja njoftoi se personi H.J. është i arrestuar dhe ndaj tij do të paraqitet parashtresë në bazë të nenit 4, nenit 6 dhe nenit 13 nga Ligji për  kundërvajtje.

Në video qytetari dëgjohet duket fyer edhe funksionar shtetëror.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button