fbpx

Mot i ftohtë e jostabil, presim borën e parë në Shkup

Sot, të mërkurën, në Maqedoni do të ketë mot të vranët, me reshje shiu dhe bore. Do të fryjë erë e fuqishme nga drejtimi juglindor. Temperaturat e mëngjesit nga -3 deri në 6 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të arrijnë deri në 9 gradë.

Në Shkup gjatë orëve të mëngjesit do të ketë reshje shiu dhe bore, të cilat gjatë orëve të pasdites do të vazhdojnë me reshje shiu. Temperaturat do të arrijnë deri në 6 gradë Celsius./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button