fbpx

U publikuan rezultatet e virusit korona në 24 orët e fundit ne Britani

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 684 viktima nga koronavirusi ne Britani, transmeton OraNews.

Sipas Departamentit të Shëndetit dhe Kujdesit Social në vend, numri i përgjithshëm i i viktimave ka shkuar në 19,506.

Ndërkohë janë regjistruar edhe 5,386 raste të reja duke e çuar në 143,464 numrin total të të infektuarve.

Deri më tani në Britani janë kryer 444,222 teste për Covid-19.

Ditën e djeshme në Britani nisi testimi i vaksinës kundër koronavirusit të dy vullnetarët e parë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button