fbpx

Në Damask vriten tetë nxënës dhe mësuesi i tyre

Së paku nëntë njerëz humbën jetën gjatë sulmit mbi shkollën në rrethinën e Damask. Televizioni shtetëror sirian lajmëroi se janë vrarë tetë nxënës dhe mësuesi i tyre.

Ata u shprehën se ky është një krim i tmerrshëm. Tetë nxënës janë vrarë së bashku me mësuesin e tyre në një shkollë në kampin Vafidin, lajmëroi televizioni. Incidenti ndodhi kur shkolla u qëllua nga granata. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button