fbpx

Sot diell, por mot i ftohtë dhe me erë

Sot në Maqedoni pritet të ketë mot me vranësira dhe erë të fuqishme nga drejtimi jugor dhe juglindor, si dhe me rreze të kohëpaskohshme dielli. Gjatë orëve të vona priten edhe reshje bore në vendet juglindore. Temperaturat do të sillen prej -8 gjatë orëve të mëngjesit deri në 9 gradë Celsius.

Në Shkup mot me diell, i ftohtë dhe me erë. Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 0 deri në 6 gradë Celsius./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button