fbpx

Ministri Saraçini viziton aeroportin “Aleksandri i Madh”

Në kuadër të Platformës për efikasitet energjetik ‘Mendo dhe kurse’, ministri i ekonomisë Valon Saraçini  dhe presidenti i Këshillit drejtues të EVN-Maqedoni, Verner Hengst do ta vizitojnë aeroportin ‘Aleksandri i Madh’, ku do të promovohet Sistemi për kursim të energjisë.

Zbatimi praktik i sistemit do të bëhet pas press-konferencës e cila do të mbahet në hapësirat e aeroportit ‘Aleksandri i Madh’ në Shkup. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button