fbpx

Pendarovski uroi qytetarët: Jeta gjithmonë fiton

Stevo Pendarovski, Presidenti i Maqedonisë së Veriut i ka uruar gjithë qytetarëve të vendit festën krishtere të Pashkëve, transmeton Portalb.mk.

“Sot është festa më e madhe ortodokse, Ringjallja e Krishtit, që në vete bart mesazhin e fuqishëm se jeta gjithmonë fiton”, deklaroi Pendarovski.

Ai nuk la pa veçuar punonjësit që gjenden në frontin e parë të luftës kundër virusit korona.

“Uroj që Pashkët në shtëpitë tuaja të sjellin qetësi, harmoni dhe gëzim, të cilat do t’i ndani me më të afërmit”, uroi Pendarovski.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button