fbpx

Rrokulliset autobusi me fëmijë në rrugën Kërçovë – Gostivar

Gjashtë persona mes të cilëve dy fëmijë janë lënduar kur minibusi me të cilin kanë udhëtuar nga Kërçova në Gostivar ka dalë nga rruga dhe është rrotullisur. Udhëtarët janë brengosur dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

Shoferi Sh.Zh. (40) ka humbur kontrollin, sipas të gjitha gjasave për shkak të shpejtësisë të madhe dhe kushteve të rrugës.
Dëmi i automjetit, në pronësi të firmës “Eurobus”, është mbi 200 mijë denarë./Portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button