fbpx

U publikuan rezultatet e virusit korona në 24 orët e fundit në Spanjë

Ministria e Shëndetësisë në Spanjë ka njoftuar se janë shënuar 551 viktima brenda 24 orëve nga Covid-19, transmeton OraNews.

Numri total i vdekjeve ka arritur në 19,130.

Ndërkohë janë konfirmuar edhe 5,183 raste të reja duke e çuar në 182.816 numrin e të infektuarve.

74,797 pacientë janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close