fbpx

Vranët paradite, pasdite shi dhe borë

Sot në Maqedoni pritet të ketë mot me vranësira dhe erë të fuqishme nga drejtimi jugor dhe juglindor, ndërsa pasdite shi. Gjatë orëve të vona priten edhe reshje bore në vendet juglindore. Temperaturat do të sillen prej 0 gjatë orëve të mëngjesit deri në 11 gradë Celsius.

Në Shkup paradite vranët dhe me erë, ndërsa pasdite reshje shiu, të cilat gjatë orëve të natës ka mundësi të kthehen në reshje bore.Temperatura e mëngjesit do të sillet prej 3 deri në 8 gradë Celsius./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button