fbpx

Deputetja Smilevska është funksionari i dytë i infektuar me virusin korona

Keti Smilevska është deputetja e parë e infektuar me virusin korona. Ajo gjatë vikendit është hospitalizuar në Spitalin e Prilepit, pasi që i është përkeqësuar gjendja, njofton Portalb.mk.

“Jo vetëm që isha e befasuar, por edhe u ndjeva shumë keq pasi e mora informatën. Tërë muajin kam qëndruar në shtëpi dhe nuk më besohet se ajo më ka ndodhur në asi izolimi”, thotë ajo.

Deputetja thotë se nuk e di se prej ku është infektuar me virusin dhe se i ka pasur të gjitha simptomat, por se ndjehet mirë.

Përveç Smilevskës, është infektuar edhe kryetari i Komunës së Çeshino Obleshevës, Goranço Kërstev, i cili gjithashtu është në gjendje të mirë shëndetësore.

Për momentin, në Maqedoni gjithsej janë të infektuar 908 persona, 85 janë shkruar, ndërkaq 44 kanë ndërruar jetë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close