fbpx

Opozita maqedonase nga sot funksionon në mënyrë jashtë institucionale

Pas incidenteve të djeshme në Kuvend, ku deputetët e opozitës me dhunë u larguan nga seanca plenare në të cilën u votua buxheti për vitin e ardhshëm, opozita sot e braktisi Kuvendin dhe e njëjta do të funksionojë në mënyrë jashtë institucionale.

Një gjë të tillë paralajmëroi edhe dje lideri i LSDM-së, Branko Cërvenkovski i cili ftoi për padëgjueshmëri qytetare.

Se cilat do të jenë hapat e ardhshëm të opozitës, mbetet të kuptohet gjatë ditës./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button