fbpx

Shkup, ka ndërruar jetë një pacient 45 vjeçar si pasojë e virusit korona

Nga informacionet e fundit të Institutit për Shëndet Publik (IShP) pacienti 45 vjeçar nga Shkupi, i testuar pozitiv me virusin korona përmes Fakultetit të Verinarisë, ka vdekur rrugës për në Spitalin “8 Marsi”, kështu kumtuan nga Qeveria e Maqedonisë së Veriut, njofton Portalb.mk.

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencë për shtyp gjatë ditës së sotme informoi për pesë pacient të vdekur si pasojë e këtij virusi, edhe atë katër në Klinikës për Sëmundje Infektive (nga atë nga Kumanova, Labënishti, Çellopek dhe nga Shtip) si dhe një pacient të vdekur nga Kumanova.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close