fbpx

Në Austri më shumë pacientë të shëruar se sa raste të reja të të infektuarve

Në Austri, ditën e katërt me rradhë,  ka më shumë persona të shëruar se sa të infektuar të rinj me Kovid-19, njofton MIA, transmeton Portalb.mk.

Nga e hëna janë paraqitur 583 persona të cilët janë shëruar,  ndërsa ka edhe 332 raste të reja.

Gjithsej, për momentin janë infektuar 8.043 persona dhe numri i tyre është zvogëluar për 3,4 për qind në krahasim  me ditën paraprake, ndërsa 12.332  persona janë testuar pozitiv nga fillimi i epidemisë në Austri.

Lëvizjet rrjedhëse thonë ekspertët, nuk tregojnë  se ekziston rrezik nga mbingarkimi i kapaciteteve të spitaleve.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close