fbpx

RMV, pesë persona të vdekur dhe 29 raste të reja me virusin korona, gjithsejt 599 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut informoi se në 24 orët e fundit, pesë persona të infektuar me virusin korona kanë ndërruar jetë, transmeton Portalb.mk.

Bëhet fjalë për një pacient nga Kumanova 52 vjeçar, një paciente nga Labunishta e Strugës 65 vjeçare, një paciente nga fshati Çellopek, rrethina e Tetovës 62 vjeçare dhe një paciente nga Shtipi, 81 vjeçare.
Sipas ministrisë, edhe në Kumanovë në shtëpinë e tij, ka ndërruar jetë një pacient në moshë 53 vjeçare.

Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 29 raste të reja të të infektuarve me virusin korona. Sipas qyteteve:
– Shkup 15
– Kumanovë 7
– Prilep 1 dhe
– Koçani 3

Me këtë numri i përgjithshëm i të infektuarve në RMV është 599 persona. Sipas qyteteve, numri i përgjithshëm i të infektuarve me virusin COVID-19 është si vijon:

 • Shkup – 254
 • Kumanovë – 128
 • Dibër – 49
 • Shtip – 20
 • Tetovë – 29
 • Prilep  – 34
 • Strugë – 28
 • Veles – 10
 • Manastir – 6
 • Ohër – 3
 • Kavadar – 2
 • Gostivar – 4
 • Gjevgjeli – 4
 • Strumicë – 2
 • Kriva Pallankë – 3
 • Radovish – 4
 • Krushevë – 2
 • Koçan 17

Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close