fbpx

Opozita maqedonase shpall kryengritje popullore

Pas protestave të sotme dhe situatës tejet të tensionuar, lideri i LSDM-së, Branko Cërvenkovski deklaroi se opozita më nuk do të marrë më pjesë në punën e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë.

Ai ftoi të gjithë përkrahësit e tij në padëgjueshmëri qytetare, duke lajmëruar se Maqedonisë do t’i ndodh kryengritje popullore ndërsa kryeministrit Nikolla Gruevski “5 tetori” i Millosheviçit./Portalb 

Lajme të ngjashme

Back to top button