fbpx

Ky është Ferrari më i shpejtë i të gjitha kohërave (FOTO+VIDEO)

Ferrari ka prezantuar pamjet e para që do të ketë modeli më i fundit Ferrari F12 berlinetta.

Kjo makinë pritet që të jetë më e shpejta e të gjithë historisë së makinave të Ferrarit dhe pritet që të kushtojë më shumë se një milionë euro. 

Asaj do t’i adaptohet teknologjia e përdorur në Formula 1 ndërsa e njëjta do të dalë në shitje gjatë vitit 2013./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button