fbpx

(VIDEO) Kuvend, tensionohet situata, një i lënduar, shumë polici

Situata para Kuvendit të Maqedonisë është duke u bërë kritike, posaçërisht para Spitalit të qytetit ku protestojnë dy grupe qytetarësh njëra pro LSDM-së opozitare e tjetra pro VMRO-së në pushtet.


Vazhdimisht ka përleshje mes tyre dhe gjuhen me objekte të forta ndërsa është lënduar një 70 vjeçar nga Shkupi.

Pritet që sot në Kuvend të del në seancë plenare Buxheti për vitin 2013 të cilin Qeveria mbrëmë e  miratoi duke pranuar vetëm 44 amendamente të opozitës.

Gazetari i Portalb vëzhgon nga afër protestat. /Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button