fbpx

Në mëngjes mjegull, pasdite kryesisht ngrohtë

Në Maqedoni në orët e mëngjesit do të ketë paraqitje të mjegullës, ndërsa gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht me diell me vranësira lokale dhe më ngrohtë, me rritje të temperaturave të ditës.

Temperatura e mëngjesit do të jetë prej – 7 gradë deri në -1, ndërsa temperaturat maksimale të ditës do të arrijnë deri 4 gradë gjegjësisht deri në 11 gradë.

Në Shkup në orët e mëngjesit do të ketë mjegull, ndërsa gjatë ditës do të jetë më ngrohtë. Temperatura e mëngjesit do të jetë prej -4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 8 gradë. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button