fbpx

Transporti hekurudhor i Maqedonisë me trena të ri

Vitin e ardhshëm do të blihen 6 trena të ri, dhe do të riparohen këto të tanishmet, deklaroi Mile Janakievski, ministri i transportit.

“Vitin e ardhshëm do të blejmë gjashtë trena të ri, katër të cilat do të jenë dizel dhe dy elektro. Punohet që të blihen 12 deri në 15 trena të tillë të cilën shprësojmë ta realizojmë deri në fund të vitit 2014 ose fillim të vitit 2015”, tha Janakieski./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button