fbpx

Moti sot kryesisht me vranësira

Sot moti në vend do të jetë me diell me erë të lehtë me drejtim të ndryshueshëm. Në luginat e lumenjve dhe fushat do te ketë mjegull.

Temperaturat e mëngjesit do të sillen nga – 11 deri – 3 gradë celsius , ndërsa temperaturat ditore do të jenë nga 2 gradë deri në 8 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinën e saj  moti do të jetë me vranësira të pjesërishme.  

Temperaturat e mëngjesit do të bien deri në minus 8 gradë, ndërsa ato të ditës do rriten deri në 5 gradë.

Nga e hëna do ketë ngrohje të motit, ndërsa nga dita e mërkurë do ketë reshje lokale të shiut.

Lajme të ngjashme

Back to top button