fbpx

McGregor do të ndihmojë spitalet në Irlandë

Ylli i UFC-së, Conor McGregor ka thënë se do të ndihmojë me pajisje mbrojtëse për spitalet në Irlandë me një shumë një milion euro, shkruan “BBC”, transmeton Koha.net.

Në një shkëmbim privat të mesazheve në Twitter me Ministrin e Financave të Irlandës, Paschal Donohoe, ylli i Arteve Marciale të Përziera (MMA) ka thënë se planifikon të blejë pajisjet sot dhe t’i shpërndajë rreth spitaleve në Dublin.

Ky vendim ka ardhur vetëm një ditë pasi McGregor i ka bërë thirrje qeverisë së Irlandës të luftojë koronavirusin duke prezantuar një mbyllje të menjëhershme të vendit.

“Sot do të blejë vet, një milion euro pajisje mbrojtëse personale të cilat do t’i shpërndajë nëpër spitalet që po luftojnë koronavirusn nëpër rajon”, ka shkruar McGregor në rrjetet sociale.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button