fbpx

Sipas moshës, ndryshojnë preferencat e femrave!

A keni kujtuar ndonjehere dashurite e vjetra dhe e keni pyetur veten se pse e keni dashur ate lloj mashkulli? Kjo nuk do te thote qe ju nuk perputheni me njeri tjetrin.

Me kalimin e viteve shijet e tona ndryshojne ne fushen e ndjenjave. Per kete arsye eshte bere nje sondazh midis femrave te moshes 18 deri ne moshen 55 vjec, te cilat duhet te perkufizonin disa tipe meshkujsh “ideal” ne funksion me etapat e jetes se tyre.

Nga mosha 18 deri ne 24 vjece

Shqetesimi kryesore i ketyre femrave te reja ne kete moshe eshte qe partneri i tyre mirekuptohet me miqte qe kane. 47% midis tyre kerkojne keshtu nje mashkull qe i pelqen gjithashtu dhe rrethit te tyre. Femrat e kesaj moshe bien ne dashuri shpesh me nje mashkull me fizik te mire dhe me ato qe ndajne nje numer te perbashket shijesh si kinemaja, librat dhe muzika.

Nga mosha 25 deri ne 34 vjece

Ne kete stad te jetes, femrat jane te perqendruara ne karrieren e tyre, por terheqja fizike dhe perputhshemeria seksuale jane gjerat me te rendesishme sipas sondazhit. Per disa prejt tyre ambicia eshte nje pjese e rendesishme e mashkullit ideal.

Nga mosha 35 deri ne 44 vjece

Partneret me nje moshe me te madhe behen terheqes per femrat qe i afrohen te dyzetave (sipas sondazhit). Ne kete pjese te jetes se tyre femrat kerkojne nje mashkull qe te ndertojne jeten e tyre si: grua, nene etj.

Nga mosha 45 deri ne 54 vjece

Fjala kyçe ne kete moshe eshte siguria. 95% e femrave e kesaj moshe kane thene qe ato kerkojne nej partner me te cilin duan te ndihen te sigurte. 54% midis tyre pranojne qe mund te dalin me nje mashkull me te ri ne moshe.

Duke filluar nga mosha 55 vjece

Inteligjenca dhe personaliteti vjen ne plan te pare. Femrat kerkojne nje mashkull me te cilin duan te ndajne vlerat e tyre dhe me nje sens te mire humori./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button