fbpx

Përdhunohet një plakë 90 vjeçare

Një plakë nëntëdhjetë vjeçare e cila jetonte vetëm në lagjen “Duzlak” të Shtipit, dje është përdhunuar, tani prej tani, një burri të panjohur.

Hajni dje pasdite dhunshëm hyri në shtëpinë e plakës, me qëllim që të plaçkisë, lajmëroi “Kanal 5”.

Sipas televizionit, pasi kërkoi shtëpinë dhe nuk gjeti asgjë të vlefshme për vjedhje, nga hidhërimi e shtyu gjyshen e paaftë në krevat, duke e goditur disa grushta në kokë dhe më pas e dhunoi.

Hajni në kultën  gjeti vetëm 300 denarë, të cilat pasi përfundoi aktin e tmerrshëm i mori dhe menjëherë u arratis.

Plaka e dhunuar rastin e lajmëroi në polici dhe menjëherë është transferuar në Spitalin klinikë të Shtipit, ku mjekët pas kontrollit të bërë konfirmuan përdhunimin. Policia gjurmon pas personit në fjalë. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button