fbpx

Jul Çezari: Ç’besojnë njerëzit…

Njerëzit, zakonisht, besojnë më lehtë atë që duan.

Jul Çezari

Gaius Iulius Caesar, i njohur shqip si Jul Çezari lindi më 12 korrik 100 p.e.s. në Romë dhe ka vdekur me 15 mars të vitit 44 p.e.s. Ai ishte ushtarak dhe burre shteti i Perandorisë romake, u vra nga kundërshtarët e tij politik./Portalb

Lajme të ngjashme

Shiko edhe
Close
Back to top button