fbpx

LK: Milan kundër Barcës, Manchester kundër Realit!

Shorti për 1/8 e finales të Champions League:

Galatasaray – Schalke
Celtic – Juventus
Arsenal – Bayern
Shakhtar – Dortmund
Milan – Barcelona
Real Madrid – Manchester United
Valencia – PSG
Porto – Malaga

Ndeshjet e para zhvillohen me 12/13 dhe 19/20 shkurt, ndërsa ato të kthimit me 5/6 dhe 12/13 mars 2013.

**************************************************************************

Sot 16 ekipeve të cilat vazhduan në garë për kampion të Evropës, do t’u tërhiqet shorti në Nyon të Zvicrës, ku ekipet do ti mësojnë kundërshtarët e tyre për Knock-Out fazën.

Faza e grupeve mbaroi , dhe të kualifikuar si fitues të grupeve janë:

Paris Saint-Germain FC (FRA), FC Schalke 04 (GER), Málaga CF (ESP), Borussia Dortmund (GER), Juventus (ITA), FC Bayern München (GER), FC Barcelona (ESP), Manchester United FC (ENG).

Ndërsa nga vendi i dytë janë kualifikuar :

FC Porto (POR), Arsenal FC (ENG), AC Milan (ITA), Real Madrid CF (ESP), FC Shakhtar Donetsk (UKR), Valencia CF (ESP), Celtic FC (SCO), Galatasaray A? (TUR).

Së shpejti do ta postojmë linkun ku do të mundni ta shikoni tërheqjen live

Lajme të ngjashme

Back to top button