fbpx

Mot kryesisht me diell, me vranësira mesatare dhe erë

Në Maqedoni sot gjatë orëve të mëngjesit do të ketë paraqitje të akullit nëpër rrugë, për shkak të temperaturave të ulëta, ndërsa gjatë ditës do të ketë mot me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë erë e fuqishme nga drejtimi verior, ndërsa  temperaturat do të sillen prej -7 deri në 7 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë mesatarisht vranët, ndërsa gjatë ditës kryesisht me diell, por me erë të ftohtë. Temperaturat do të sillen prej 2 deri në 4 gradë Celsius./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button