fbpx

Refleksi i trëndafilave, ekspozitë nga Besa Dauti

Nesër (20.12.12) me fillim në ora 19.00 në Galerinë e Arteve Pamore në Tetovë, do të kemi mundësi të shohim pikturat e bukura me motive trëndafili të piktores Besa Dauti.

Dauti njihet për pasonin e saj të flaktë për pikturat ndërkaq nuk i mungon dashuria as për trëndafilat. 

Besa Dauti është nga Tetova, ka diplomuar në Universitetin Shtetëror të Tetovës, në fakultetin e arteve. Ka qenë studente e prof Nehat Beqiri ndërsa ka marrë pjesë në shumë ekspozita në vend dhe ndërkombëtare. /Portalb

 

Lajme të ngjashme

Back to top button