fbpx

Arsene Wenger: më pëlqen El Sharaawy

Trajneri i Arsenalit,Arsene Wenger ka konfirmuar interesimin e yllit të Milanit Stephan El Shaarawy.

Gunners-at kanë qenë vazhdimisht të lidhur me lojën e 20-vjeçarit ,madje edhe para se të nënshkruante me Milanin gjatë verës.

Çdo transferim tani është vështirë të realizohet,pasi që ai është golashënuesi aktual në Serie A dhe lojtar kyq për rossonerët për këtë sezon.

“El Shaarawy është shumë i lëvizshëm, po ashtu me teknik të lartë dhe shumë i ri”, tha Wenger për Eurosport.

Tekniku francez tha gjithashtu para gazetës Metro se në janar nuk do kemi ofertë.

“Ju nuk e dini. Unë thash vetëm mënyrën se si ai po luan. “

El Shaarawy vlerësohet minimum prej 30 milion,por Milani është zotëruar që mos ta shesin talentin ,i cili është një përkrahës gjatë gjithë jetës si Rossonerë.

Lajme të ngjashme

Back to top button